Informació sobre el nou servei de bus de la Bisbal

BUS-2018-C-Cat

BUS-2018-C-CAST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L’Ajuntament de la Bisbal del Penedès informa que el dilluns dia 2 de juliol va començar a operar una nova empresa encarregada de gestionar el servei de bus urbà.

S’ha previst un període d’adaptació al nou servei de bus urbà que funcionarà com a projecte pilot fins al mes d’octubre:

  • Els primers dies el servei encara és el convencional, és a dir, amb parades.
  • Passades unes setmanes també podreu utilitzar una app que us permetrà agafar el bus, sota demanda, des de qualsevol punt del municipi.
    • Des del moment en el qual es comenci a operar amb l’app fins al 31 d’agost, amb horari de 07 a 13h i de 17h a 21h.
    • Els mesos de setembre i octubre, amb horari de 7 a 18h.
  • Fins al mes d’octubre, període establert per tirar endavant el pla pilot de mobilitat, s’alternaran els dos serveis: el servei tradicional (amb parades) i el servei sota demanda (que se sol·licitarà a través de l’app del servei).
  • Els preus dels tiquets seran:
    • Tiquet senzill: 1,20h€
    • Tiquet pensionista: 0,70€
    • Tiquet 10 viatges: 9,60€
    • Menors de 4 anys: gratuït

Tot i que l’Ajuntament està duent a terme un servei d’informació porta a porta, també podreu resoldre els vostres dubtes sobre el servei de bus sota demanda a la planta baixa del CMC, on hi haurà una treballadora de l’empresa Tunnll, l’encarregada de gestionar el servei de bus urbà, de dilluns a divendres, de 9.00h a 13.00h. Amb aquesta ampliació dels serveis d’informació, tant l’empresa que prestarà el servei com l’Ajuntament, pretenem resoldre els dubtes que pugueu tenir els usuaris sobre el nou servei.

Si us voleu descarregar l’app, cal que contacteu amb el correu electrònic bus@bisbalpenedes.com o que truqueu per telèfon al 669870302

(Al final d’aquesta nota informativa hi trobareu l’horari del servei convencional de bus urbà)


CASTELLANO | El Ayuntamiento de la Bisbal del Penedès informa que el lunes día 2 de julio empezó a operar una nueva empresa encargada de gestionar el servicio de autobús urbano.

Se ha previsto un periodo de adaptación al nuevo servicio que funcionará como proyecto piloto hasta el mes de octubre:

  • Los primeros días el servicio todavía es convencional, es decir, con paradas.
  • Pasadas unas semanas también podréis utilizar la app que os permitirá coger el autobús, bajo demanda, desde cualquier punto del municipio.
    • Desde el momento en el cual se empiece a operar con la app hasta el 31 de agosto, con horario de 07 a 13h y de 17h a 21h.
    • Los meses de septiembre y octubre, con horario de 7 a 18h.
  • Hasta el mes de octubre, el periodo establecido para llevar a cabo el plan piloto de movilidad, se alternarán los dos servicios: el servicio tradicional (con paradas) y el servicio bajo demanda (que se solicitará a través de la app del servicio).
  • Los precios de los tiques serán:
    • Tique sencillo: 1,20h€
    • Tique pensionista: 0,70€
    • Bono 10 viajes: 9,60€
    • Menores de 4 años: gratuito

Aunque el Ayuntamiento está llevando a cabo un servicio de información puerta por puerta, también podréis resolver vuestras dudas sobre el servicio de bus bajo demanda en la planta baja del CMC, donde encontraréis a una trabajadora de Tunnll, la empresa encargada de gestionar el servicio de bus urbano, de lunes a viernes, de 9.00h a 13.00h. Con esta ampliación de los servicios de información, tanto la empresa que prestará el servicio como el Ayuntamiento pretendemos resolver las dudas que podáis tener los usuarios sobre el nuevo servicio.

Si os queréis descargar la app, contactad con el correo electrónico bus@bisbalpenedes.com o llamar al 669870302

A partir del dilluns 2 de juliol, les parades del bus urbà són les següents / A partir del lunes 2 de julio, las paradas del bus urbano son las siguientes:

 

Hora Parada
MATÍ
07.45h Carrer Logroño (Priorat de la Bisbal)
07:47h Av. Priorat, camp de futbol (Priorat de la B.)
07:48h Av. Priorat/c. Oviedo (Priorat de la B.)
07:50h Av. Priorat/c. Huesca (Priorat de la B.)
07:51h C. Huesca/c. Coruña (Priorat de la B.)
07:52h Av. Priorat/c. Palencia (Priorat de la B.)
07:54h Av. Priorat/c. Zamora, Bar el Carro (Priorat)
07:55h Av. Priorat/ Local social (Priorat de la B.)
07:56h C. Logroño/c. Segovia (Priorat de la B.)
07:57h C. Segovia/ c. Camí del Priorat (Priorat)
07:59h C. Córdoba/ c. Huelva (Priorat de la B.)
08:03h C. Francesc Macià, parada de bus interurbà de la Bisbal
08:08h Carretera Polígon 1 (La Miralba)
08:12h C. Gaià/ c. Francolí (Can Gordei)
08:15h Av. Can Gordei, local social (Can Gordei)
08:17h Av. Can Gordei/c. Ter (Can Gordei)
08:19h C. Cinca/c. Ter (Can Gordei)
08:21h C. Foix (Can Gordei)
08:24h C. Llobregat/ c. Besós (Can Gordei)
08:26h C. Ebre/c. Besós (Can Gordei)
08:28h C. Llobregat/accés Esplai (Can Gordei)
08:32h C. Santiago Rossinyol/c. Joan Miró (Esplai)
08:34h C. Joan Miró/ c. F. Ribalta (Esplai)
08:37h C. Pablo Ruiz Picasso/c. Velázquez (Esplai)
08:39h C. Pablo Ruiz Picasso/c. Jaume Huguet (Esplai)
08:42h La Masieta (La Masieta)
08:45h Av. De l’Esplai, local social (Esplai)
08:48h C. Garona (Can Gordei)
08:53h La Miralba, polígon 2 (La Miralba)
09.00h C. Francesc Macià, parada de bus interurbà de la Bisbal
09:05h Consultori mèdic (la Bisbal del Penedès)
MIGDIA
13.00h Consultori mèdic (la Bisbal del Penedès)
13:05h C. Francesc Macià, parada de bus interurbà de la Bisbal
13:15h C. Logroño (Priorat de la B.)
13:17h Av. Priorat, camp de futbol (Priorat de la B.)
13:19h Av. Priorat / c. Oviedo (Priorat de la B.)
13:21h Av. Priorat / c. Huesca (Priorat de la B.)
13:23h C. Huesca / c. Coruña (Priorat de la B.)
13:25h Av. Priorat / c. Palencia (Priorat de la B.)
13:27h Av. Priorat/c. Zamora, Bar el Carro (Priorat)
13:28h Av. Priorat / Local Social (Priorat de la B.)
13:29h C. Logroño / c. Segovia (Priorat de la B.)
13:30h C. Segovia / Camí del Priorat (Priorat de la B.)
13:32h C. Córdoba / c. Huelva (Priorat de la B.)
13:37h C. Francesc Macià, parada de bus interurbà de la Bisbal
13:41h Carretera Polígon 1 (La Miralba)
13:45h C. Gaià / c. Francolí (Can Gordei)
13:47h Av. Can Gordei/local social (Can Gordei)
13:49h Av. Can Gordei/c. Ter (Can Gordei)
14:01h C. Cinca/c.Ter (Can Gordei)
14:03h C. Foix (Can Gordei)
14:06h C. Llobregat/c. Besós (Can Gordei)
14:08h C. Ebre/c. Besós (Can Gordei)
14:10h C. Llobregat/accés Esplai (Can Gordei)
14:14h C. Santiago Rossinyol /c. Joan Miró (Esplai)
14:17h C. Joan Miró/c. F. Ribalta (Esplai)
14:20h C. Pablo Ruiz Picasso /c. Velázquez (Esplai)
14:22h C. Pablo Ruiz Picasso/c. Jaume Huguet (Esplai)
14:25h La Masieta (La Masieta)
14:27h Av. De l’Esplai, local social (Esplai)
14:30h C. Garona (Can Gordei)
14:34h La Miralba, polígon 2 (La Miralba)

Comments are closed.